Orlik 2012

Posted by & filed under .

orlikRaczej każdy z nas słyszał o orliku i idei założenia i wybudowania w każdej gminie takiego obiektu sportowego, jak właśnie orlik 2012, który jest współfinansowany przez gminy i rząd naszego kraju. Każda gmina, w której już jest boisko czy raczej cały kompleks sportowy Orlik 2012 wie, jak istotna jest to szansa dla dzieci i młodzieży, którzy bezpłatnie mogą zagrać w piłkę czy skorzystać z innych form aktywności fizycznej jakie takie obiekty sportowe są w stanie zaoferować.

Nie każdemu musi się podobać to, że rząd czy gminy przeznaczają dość znaczące sumy na to, aby takie obiekty w każdej gminie powstały, ale z drugiej strony każdy niezależnie od swojego statusu majątkowego czy stanu posiadania swoich rodziców może z takiego obiektu skorzystać. Tak naprawdę dla dzieci, młodzieży i dorosłych jest bardzo wiele możliwości skorzystania z zajęć sportowych, ale większość z nich jest płatna, a nie wszyscy są w stanie sobie i swoim dzieciom płacić po kilkadziesiąt złotych miesięcznie za kartę czy karnet na basen, siłownię czy inne zajęcia, bo możemy posiadać nie jedno dziecko, ale czwórkę i wiadomo, że każde chciałoby w jakiś swoich ulubionych zajęciach uczestniczyć.  http://dogged.eu/sporty-dzieciece/

Często dochodzi też koszt dojazdów na takie zajęcia i niestety wiele dzieci i młodzieży siedzi w domach, bo rodzice nie są w stanie im sfinansować kosztów takich zajęć, jak i dojazdu na nie, dlatego właśnie została podjęta inicjatywa i budowane są obiekty sportowe według założeń programu Orlik 2012. Wszystko to sprawia, że wielu rodziców o ile tylko ich na to stać staje się także sponsorami takich młodzieżowych drużyn, dla których nawet zapłacenie kosztów przejazdu na mecze z innymi drużynami jest już dużym plusem, bo na rozwijanie swojej pasji mają szansę także uczniowie i młodzież, która jest mniej dobrze usytuowana.

W zasadzie te obiekty sportowe czyli orlik 2012 mają za zadanie także zachęcić i to całe rodziny do większej aktywności sportowej, która sprawi, że nie tylko więcej czasu nawzajem ze sobą spędzimy, ale również wspólnie zadbamy o swoje zdrowie i pokażemy naszym dzieciom, że nie tylko wspólne oglądanie telewizji jest rozrywką rodzinną. Bardzo ważne jest też to, że możemy także sami pójść z dzieckiem i na takim boisku wraz z nim pograć w piłkę i to niezależnie od tego czy wybierzemy piłkę nożną, siatkową czy koszykówkę, a może trochę pobiegamy itd.

Takie obiekty dają nam naprawdę duże możliwości i warto z nich skorzystać lub pozwolić z nich korzystać naszym dzieciom, które jeżeli nie mają złego przykładu w domu to lubią swój wolny czas spędzać aktywnie i gra w piłkę, jazda na rowerze czy pływanie należą do najbardziej popularnych zajęć