Wybierz rower dla dziecka

Posted by & filed under .

roweryW sklepach i w Internecie widzimy różne rowery dziecięce i zastanawiamy się, co dla naszego dziecka będzie najlepsze. Dobrze, że się zastanawiamy, a oto garść przydatnych informacji, które pomogą nam w dokonaniu trafnego wyboru.

Przede wszystkim porozmawiajmy z dzieckiem, jakie ma preferencje. Może coś mu się po prostu podoba, a może próbowało już jeździć jakimś modelem i ma swoje prywatne odczucia, z którymi na pewno warto się zapoznać. Kolejną kwestią jest wybór odpowiedniej wysokości roweru. I w końcu przychodzi pora na model. Czy lepiej wybrać kolażówkę, czy górala, a może bmx? Pierwsze rowerki dziecięce są raczej standardowe, ale im większe dziecko, tym więcej możliwości i rowery dziecięce są daleko bardziej zróżnicowane.

Z pewnością, jeśli nasze dziecko nie trenuje wyczynowo, to sprawdza się zdroworozsądkowa zasada, że im prościej, tym lepiej, gdyż mniej rzeczy może się popsuć przy mało jeszcze wprawnym użytkowaniu. Dziecko jeżdżące rowerem po parku lub ścieżce rowerowej naprawdę nie musi mieć całej masy przerzutek, aby odczuwać komfort jazdy.

I tak w końcu będzie korzystać tylko z jednej konfiguracji ustawień. Oczywiście, co innego, jeśli często wyjeżdżamy na weekendy w góry albo jeździmy po piaszczystych drogach – wtedy z pewnością sprawdzą się przerzutki, które umożliwią pokonywanie nierówności terenu oraz jeżdżenie po mało utwardzonych nawierzchniach.

Warto, aby rower miał dzwonek, nóżkę do stawiania roweru (bo inaczej trzeba będzie go kłaść lub zawsze szukać oparcia przy drzewie albo ścianie, co jest mało komfortowe). Konieczne jest także światełko z przodu i z tyłu.

Rowery dziecięce powinny być także wyposażone w błotniki, tak, aby fakt wjechania przez naszego szkraba w kałużę nie zaszkodził czystości jego odzieży.

Jazda na rowerze to świetna zabawa dla dziecka, a może być także źródłem przyjemności dla całej rodziny i atrakcyjnym sposobem na spędzenie wolnych weekendów i oczywiście letnich, wakacyjnych dni. Właściwie dobrane rowery zapewniają pełną satysfakcję